5 najczęściej zadawanych pytań na temat liftingu twarzy

W poprzednich odsłonach naszego nowego cyklu rozwialiśmy wątpliwości związane z zabiegiem wszczepienia balonu żołądkowego oraz brazylijskiego liftingu pośladków. Dziś odpowiemy na najczęściej zadawane pytania na temat liftingu twarzy. 

1. Na czym polega lifting twarzy?

Lifting twarzy to zabieg chirurgii plastycznej polegający na przemieszczeniu skóry i tkanki tłuszczowej dla odzyskania wyrazistych rysów twarzy i polepszenia napięcia skóry. Ten rodzaj liftingu to tzw. lifting śród-twarzy stosowany przy opracowaniu skóry policzków oraz skóry między nosem a górną wargą. Natomiast podczas liftingu szyi, prócz usuwania nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, dodatkowo napinane są mięśnie. Dla niewtajemniczonych może brzmieć to groźnie, ale ingerencja chirurgiczna nie jest duża, a pozostałe po niej blizny są mało widoczne. 

2. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Choroby serca, nadciśnienie, cukrzyca, infekcje skóry, duża nadwaga mogą być przeciwwskazaniami do zabiegu, ale ostateczną decyzję podejmuje lekarz prowadzący w czasie konsultacji wstępnej, biorąc pod uwagę ogólny stan zdrowia pacjenta.

3. Jak przebiega rekonwalescencja?

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu. Szwy są zdejmowane po pięciu dniach. Na początku może pojawić się opuchlizna, zasinienie, a także ból, ale łatwy do złagodzenia środkami farmakologicznymi.  Po dwóch tygodniach pacjent zazwyczaj powraca do codziennych czynności. Przez kilka kolejnych powinien jednak jeszcze unikać wysiłku fizycznego, a przez rok – słońca lub solarium, a także powstrzymać się od palenia tytoniu. Zresztą to ostatnie warto rzucić na długo przed zabiegiem.

4. Czy jest to zabieg bezpieczny?

Jak każda procedura medyczna lifting twarzy jest związany z pewnym ryzykiem wystąpienia efektów ubocznych. Dlatego najlepiej wybrać sprawdzoną klinikę i doświadczonego specjalistę, który zanim zakwalifikuje danego pacjenta do zabiegu, to przeanalizuje jego przypadek, a także poinformuje o wszystkich aspektach operacji i omówi spodziewane rezultaty. W razie potrzeby zaleci zabiegi uzupełniające, a w przypadku gdy lifting jest niewskazany – procedury zastępcze.

5. Na jak długo zachowują się efekty?

Na efekty końcowe zabiegu trzeba poczekać około trzech miesięcy, ale potem utrzymują się one przez parę lat. Twarz wygląda młodziej, świeżej, a jednocześnie naturalnie. Oczywiście pod warunkiem, że dbamy o odpowiedni balans ducha i ciała, a młodo czujemy się również „w środku”.

Jeżeli masz więcej pytań dotyczących liftingu twarzy, zajrzyj na naszą stronę internetową lub od razu skontaktuj się z kliniką i umów na konsultację ze specjalistą.