Rekonstrukcja zdeformowanej piersi 9-letniej Malwinki

Pierwszy krok w kierunku lepszego samopoczucia oraz prawidłowego wzrostu 9-letniej Malwinki wykonany!
Dzięki współpracy PTChO – Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej w naszej klinice odbyła się operacja rekonstrukcyjna dziewczynki, która dwa lata temu uległa poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu – złamany obojczyk spowodował deformacje klatki piersiowej. Od tamtego czasu wiele placówek odmówiło jej pomocy. W Poznaniu, zespół specjalistów bezpłatnie podjął się tego wyzwania.

W 2017 roku Pacjentka doznała złamania obojczyka oraz oderwania przyczepów mostkowych mięśnia piersiowego większego. To z kolei spowodowało, że doszło do przesunięcia tkanki gruczołu piersiowego wraz z mięśniem w okolice lewej pachy. W sierpniu tego roku 9-latka przeszła operację zespolenia obojczyka. Teraz konieczne było przywrócenie właściwego kształtu lewej piersi i przemieszczenie gruczołu wraz z mięśniem w symetrii do piersi prawidłowej.
Dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu osób w Mandala Beauty Clinic zespół lekarzy zrobił wszystko, aby zniwelować okaleczenie dziewczynki. Siły połączyli specjaliści dwóch polskich Towarzystw. To Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, reprezentowane przez dr n. med. Sławomira Mazura, specjalistę w zakresie chirurgii onkologicznej i chirurgii rekonstrukcyjnej piersi. Operacja nie byłaby możliwa również bez udziału przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, reprezentowanego przez dr n. med. Samir Ibrahim, specjalistę chirurgii plastycznej i transplantacji włosów oraz dr n. med. Maciej Kuczyński, specjalistę chirurgii plastycznej.
Dziękujemy za trzymanie kciuków dla Malwinki. Jest już po operacji i wstępne założenia udało się osiągnąć. Teraz należy obserwować jak jej ciało będzie się goić oraz zmieniać w miarę jej wzrostu.
– W tej chwili mięsień piersiowy jest bardzo istotny do rozwoju piersi, zwłaszcza u kobiety. Jak byśmy zostawili mięsień w tej samej pozycji, jak ona miała jeszcze wczoraj, to miałaby pierś pod pachą – wyjaśnia dr Samir Ibrahim.
Operacja 9-letniej Malwinki przebiegła bez problemów. – Jestem szczęśliwa. […] uśmiech nie schodzi mi z twarzy (…). Widziałam efekt operacji i jest super – mówi mama dziewczynki Marzena Parzyszek.
Będziemy Was informować o tym jak przebiega rekonwalescencja i czy będą potrzebne dodatkowe zabiegi dla dziewczynki.
Więcej o tej historii możecie też obejrzeć tutaj>> 

operacja Malwinki w Mandala Beauty Clinic Fakty TVN

dr Samir Ibrahim komentuje operację Malwinki