Warsztaty „PLASTYKA KOREKCYJNA POWŁOK BRZUCHA”

W dniach 5-6 listopada już po raz 9-ty gościliśmy w Mandala Beauty Clinic młodych lekarzy – chirurgów plastyków, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę u boku starszych kolegów. Warsztaty odbyły się tradycyjnie pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Nasza klinika ponownie udostępnia swoje sale by doświadczeni chirurdzy mogli zaprezentować różne techniki i podejścia do operacji młodszym kolegom. Tym razem tematem przewodnim była „PLASTYKA KOREKCYJNA POWŁOK BRZUCHA”.

Pierwszy dzień poświęcony był prezentacji sposobów planowania zabiegu operacyjnego i sposobu rozmowy z pacjentem (co jest istotną częścią całego procesu) oraz teorii i prezentacji różnych podejść do operowania. Wykład otwierający wygłosił prof. Henryk Witmanowski, kierownik merytoryczny cyklu warsztatów. Kolejne prezentacje przedstawili:
◾ prof. Piotr Prowans,
◾ dr Marek Szczyt,
◾ dr Marta Wilczyńska
oraz lekarze z naszej kliniki
◾ dr Samir Ibrahim,
◾ dr Hana Köhncke.
W sobotę odbyły się 3 operacje pokazowe, którym mogli przyglądać się z bliska uczestnicy warsztatów. Operacje przeprowadzili – dr Marek Szczyt, dr Marta Wilczyńska i dr Samir Ibrahim.
Uczestnicy warsztatów podkreślają, że jest to szczególnie cenne doświadczenie – zarówno jeśli mogą uczestniczyć w zabiegu na sali operacyjnej jak i obserwując je na monitorze w transmisji na żywo. Dziękujemy za wspaniałą frekwencję i wyrazy uznania dla naszej pracy – nasze warsztaty mają zarówno stałych fanów jak i przyciągają nowe osoby, co bardzo nas cieszy, gdyż świadczy to o tym, że ta formuła jest potrzebna.
Do zobaczenia na kolejnych warsztatach poświęconych operacje piersi w lutym 2022r.!
część zdjęć dzięki uprzejmości dr Huberta Gziuta – dziękujemy!