Po 4 latach od ostatniego porodu nadal nie mogłam schudnąć – metamorfoza Joanny

Często pacjentkami Mandala Beauty Clinic są mamy, które po paru latach od porodu, mimo intensywnych ćwiczeń, nie mogą wrócić do formy. Interwencja chirurgiczna okazuje się wtedy niezbędna. Tak też było w przypadku Pani Joanny.

Proszę nam powiedzieć parę słów o sobie.

Mam 37 lat. Jestem mamą dwójki dzieci. Mam 13-letnią córkę, 8-letniego syna. Zajmuję się sadownictwem. Cóż więcej mogę dodać. Od 5 lat jestem aktywną mamą, intensywnie ćwiczę. Na co dzień wiodę szczęśliwe wiejskie życie :).

 

Z jakiego powodu zgłosiła się Pani do Mandali?

Po drugim porodzie stwierdziłam, że czas się za siebie wziąć. Schudłam 30 kg, ale mimo ćwiczeń obwisła skóra na brzuchu została. Po 4 latach nadal nie było poprawy. Wtedy koleżanka, która była u doktora Samira i zrobiła sobie przepiękne piersi, poleciła mi Mandalę.

Zabieg odbył się we wrześniu 2018. Miałam abdominoplastykę i Vaser Lipo. Przy okazji doktor usunął też przepuklinę, którą zdiagnozował w czasie jednej z konsultacji.

 

Jak Pani wspomina pobyt i atmosferę w klinice?

Bardzo dobrze. Gdyby tak było wszędzie, byłoby cudownie… Obsługa bardzo miła, sam doktor to przesympatyczny człowiek. Od razu wzbudza zaufanie. Wszystko zostało mi wyjaśnione, wytłumaczone, zero wątpliwości. Po operacji superopieka. Obsługa na wysokim poziomie. Cudowni ludzie.

W klinice spędziłam jeden dzień, na drugi wyszłam do domu. Pierwsza doba była ciężka, kolejna już mniej. Z dnia na dzień było coraz lepiej. Po tygodniu można powiedzieć, że bardzo dobrze, a po dwóch tygodniach wróciłam do normalnego funkcjonowania.

 

Jak Pani otoczenie reaguje na fakt, że miała Pani operację?

Jeśli ktoś pyta, to mówię, że miałam plastykę brzucha. Dużo osób w moim otoczeniu wie, że bardzo schudłam, że ćwiczę, że przeszłam operację. Każdy popiera moją decyzję.

 

Motto Mandali to balans ducha i ciała. Jak Pani o niego dba?

Trzeba poświęcać czas sobie, a nie tylko wszystkim dookoła. To jest ważne, żeby znaleźć chwilę dla siebie i pobyć samemu ze sobą. Od pewnego czasu sama staram się to robić.

 

Komentarz dr Samira Ibrahima

Pani Joanna zgłosiła się do mnie na pierwszą konsultację w styczniu 2018 roku – wspomina dr Samir. – Po dwóch porodach w 2006 i 2011 oraz zrzuceniu około 30 kg wagi jej brzuch nie wyglądał najlepiej. Dodatkowo podczas badania stwierdzono małą przepuklinę pępkową i rozejście mięśni prostych brzucha. Zaproponowałem dwie opcje: samo podniesienie powłok brzusznych (abdominoplastyka) lub abdominoplastykę z Vaser Lipo. Pacjentka zdecydowała się na drugą opcję. Operowałem ją ponad rok temu. Wykonałem operację przepukliny pępkowej, plastykę powłok brzusznych ze zszywaniem mięśni prostych brzucha oraz dodatkowo odessanie tłuszczu z brzucha i talii metodą Vaser Lipo.

 

Ta historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.