10 faktów o „metamorfozie mamy”

Po ciąży i porodzie wiele kobiet szybko wraca do formy. Pewne zmiany w ciele są nieuchronne, ale sylwetka zbliżona do tej przed ciążą nierzadko jest istotna dla samopoczucia kobiety. Czasami długo się to nie udaje lub wręcz bywa niemożliwe. Może to być spowodowane ciężkim przebiegiem ciąży i porodu lub uwarunkowaniami genetycznymi. To jednak nie znaczy, że nic już się nie da zrobić. Z uwagi na pewne dolegliwości oraz zespół problemów, które pojawiają się u kobiet po ciąży kombinacja zabiegów, które dotyczą kobiet, które zdecydowały się na macierzyństwo przyjęło się nazywać “mommy makeover” czyli w wolnym tłumaczeniu “metamorfozą mamy”. Nie oznacza to, że każda mama powinna o nich myśleć, ale faktem jest, że taka operacja cieszy się zainteresowaniem kobiet po ciąży. Najczęściej jest to modelowanie piersi oraz brzucha, ale procedura każdorazowo jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb pacjentki.


Prezentujemy 10 faktów o “metamorfozie mamy”, o których warto wiedzieć zanim podejmie się decyzję o poddaniu się takiemu zabiegowi:

  1. Zabieg poprawy sylwetki po ciąży może obejmować kilka różnych procedur. Zazwyczaj operacja polega na powiększeniu lub podniesieniu piersi i plastyce brzucha. Bywa, że wykonywana jest również liposukcja, a niektóre kobiety decydują się także na odmłodzenie pochwy lub inne zabiegi z dziedziny ginekologii estetycznej.
  2.  Operacje wchodzące w skład metamorfozy można łączyć i przeprowadzić w ramach jednej operacji – czyli podczas jednego znieczulenia ogólnego. Pacjentka 1-2 doby po operacji zostaje w klinice. Resztę rekonwalescencji odbywa w domu pod kontrolą lekarza.
  3. Decydując się na metamorfozę trzeba odczekać minimum sześć miesięcy od porodu. Ciało musi mieć czas na pełną rekonwalescencję, zanim zostanie poddane zabiegowi chirurgicznemu. Ważne jest też by przestało się zmieniać, by dobrze ocenić stan wyjściowy. Zazwyczaj zaleca się również, aby zaczekać około sześć miesięcy po zaprzestaniu karmienia piersią przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu na piersiach. Laktacja zmienia kształt biustu, który również potrzebuje czasu na regenerację.
  4.  Najlepszymi kandydatkami do tego typu zabiegów są kobiety, które cieszą się dobrym zdrowiem i kondycją fizyczną, a ich waga zbliżona jest do prawidłowej. “Metamorfoza mamy” nie ma na celu pomóc w utracie wagi. Większość kobiet, które poddają się tej procedurze, straciła „ciążowe kilogramy”. Jednak pomimo utraty wagi i dobrego ogólnego stanu zdrowia, nadal mają luźną skórę wokół brzucha lub opadające piersi. Ingerencja chirurga ma na celu zmniejszyć lub zniwelować te problemy.
  5.  Rekonwalescencja po zabiegu może potrwać od 8 do 12 tygodni. Chociaż będzie to zależeć od konkretnych procedur uwzględnionych w metamorfozie oraz indywidualnych predyspozycji pacjentki. W pierwszych tygodniach należy liczyć się z opuchlizną i zasinieniem. Warto też pamiętać, że ostateczny wygląd ciało zyska po ok. 1-2 latach.
  6. Podczas dochodzenia do siebie będzie potrzebna pomoc w domu. Zmęczenie i ból pooperacyjny nie pozwalają na natychmiastowy powrót do domowych obowiązków. Warto poprosić o pomoc w tym czasie członka rodziny lub zaprzyjaźnioną osobę, zwłaszcza jeśli chodzi o opiekę nad małymi dziećmi.
  7. Po operacji należy unikać energicznych ćwiczeń i dźwigania ciężarów przez co najmniej 6 – 8 tygodni. Poprzez dźwiganie rozumiemy też podnoszenie dzieci.
  8. „Metamorfoza mamy” nie jest dla kobiet, które palą papierosy (jest też przeciwskazaniem w przypadku innych zabiegów chirurgii plastycznej) – palenie pogarsza krążenie, opóźnia gojenie się ran i znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych powikłań.
  9. Aby zapewnić trwałe rezultaty przemiany nadal należy dbać o właściwe odżywianie i odpowiednią ilość wysiłku fizycznego po zabiegu.
  10. Warto wybrać doświadczonego chirurga plastyka. “Metamorfoza mamy” to połączenie technik inwazyjnych, więc wybór najlepszego i najbardziej doświadczonego chirurga plastyka w takich operacjach jest kluczowy. Nie warto iść na skróty i szukać oszczędności jeśli chodzi o zdrowie.

Zobacz przykłady kobiet, które zdecydowały się poprawić swoją sylwetkę w naszej klinice po urodzeniu dzieci.

Ewa

Anna

Monika

Joanna

Katarzyna

Anna

Jeżeli również rozważasz taką operację zapraszamy na konsultację!