Pupa idealna

O tym, że pełna i jędrna pupa jest na topie, pisaliśmy już wielokrotnie na naszym blogu. Opowiadaliśmy o liftingu brazylijskim, przedstawiliśmy hiszpańską DJ-kę Soni Hill, która poddała się takiemu zabiegowi, a ostatnio razem z naszym partnerem Niku Fitness zaproponowaliśmy zestaw ćwiczeń na pośladki. Dziś jeszcze parę słów o pupie, bo jak się okazuje, to nie tylko kwestia wyglądu, lecz także zdrowia. Ponadto biologicznie pożądane cechy przez płeć przeciwną nie są tylko kwestią estetyki, ale właśnie gwarancją, że kobieta będąca obiektem zainteresowania jest zdrowa czyli płodna 🙂

Naukowcy wyróżnili 7 charakterystycznych cech zdrowej pupy:

1. Pupa przede wszystkim powinna być pełna, żeby nie powiedzieć pulchna, w kształcie serca.

2. Po drugie jędrna – uniesione pośladki świadczą o młodości i płodności ich właścicielki.

3. Kąt kręgosłupa w odcinku lędźwiowym powinien wynosić 45 stopni. To optymalna wartość, pozwalająca udźwignąć ciężar podczas ciąży.

4. Idealna pupa zawiera od 20 do 24 procent tkanki tłuszczowej. Co ważne, kwasy tłuszczowe wpływają korzystnie na rozwój płodu. 

5. Skoro o ciąży mowa, to powszechnie wiadomo, że szerokie biodra gwarantują łatwiejszy poród. 

6. Z kolei wąska talia sugeruje, że kobieta nie jest w ciąży 🙂

7. Idealny, uchodzący za najbardziej atrakcyjny, stosunek obwodu bioder do talii wynosi 0,67-0,8.

Badania te potwierdzają tylko to, o czym od dawna już wie większość mężczyzn. Mniej lub bardziej świadomie wybierają oni kobiety o figurze klepsydry, z odpowiednią ilością tkanki tłuszczowej właśnie w okolicy bioder. Z kolei duże piersi co prawda przyciągają uwagę panów, ale wcale nie decydują o atrakcyjności kobiety. Ta powinna być przede wszystkim młoda, płodna, o dobrych genach, a także inteligentna i dowcipna. Balans ciała i ducha przede wszystkim!:)