5 najczęściej zadawanych pytań na temat pośladków brazylijskich

Jakiś czas temu rozpoczęliśmy na naszym blogu nowy cykl zatutułowany „5 najczęściej zadawanych pytań”. Po rozwianiu wątpliwości na temat balonu żołądkowego przyszedł czas na pośladki brazylijskie. Moda na dużą, jędrną, kształtną pupę nie mija. W Internecie można znaleźć mnóstwo planów treningowych, które mają w cudowny sposób odmienić wygląd pośladków. Niestety nie zawsze one działają. Czasami też odbudowę tkanki mięśniowej uniemożliwia choroba lub wada wrodzona. W takich przypadkach rozwiązaniem jest brazylijski lifting pośladków.

Na czym polega brazylijski lifting pośladków?

To małoinwayzjny zabieg polegający na autoprzeszczepie tkanki tłuszczowej. Za pomocą nowoczesnej metody ultradźwiękowej Vaser Lipo Hi Definition 3&4D tłuszcz jest pobierany z miejsc, w których występuje w nadmiarze (np. na udach, brzuchu), a następnie wykorzystywany do modelowania pośladków. Dzięki temu można więc nie tylko uzyskać efekt pupy rodem z Rio de Janeiro, lecz także wyszczuplić sylwetkę w innych miejscach: podkreślić talię czy zlikwidować tzw. oponkę. 

Czym różni się od zabiegu wszczepienia implantów?

W liftingu brazylijskim wykorzystuje się materiał własny pacjenta. Sam zabieg jest natomiast małoinwazyjny, bezpieczny i daje naturalne efekty. Jednak może nie być możliwy do przeprowadzenia u pacjentów, którzy mają zbyt mało tkanki tłuszczowej. W takich przypadkach stosuje się implanty pośladków. O kwalifikacji do zabiegu decyduje lekarz w czasie wstępnej konsultacji, dlatego warto wybrać specjalistę z doświadczeniem (dr Samir Ibrahim przez wiele lat pracował w Zatoce Perskiej, gdzie plastyka pośladków jest jednym z najpopularniejszych procedur chirurgii plastycznej, a do tego jest certyfikowanym trenerem metody Vaser Lipo).

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Lifting brazylijski nie może być wykonany w przypadku zbyt małej ilości tłuszczu do pobrania. Poza tym wymagany jest ogólny dobry stan zdrowia pacjenta. 

Jak przebiega rekonwalescencja?

Ponieważ Vaser Lipo jest procedurą małoinwazyjną, to rekonwalescencja przebiega dużo szybciej niż po zabiegu z użyciem implantów. Pacjent zazwyczaj powraca do codziennych czynności po upływie 14 dni, choć jest to oczywiście kwestia indywidualna i czas ten może być krótszy.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekt końcowy zależy od organizmu. U niektórych osób przeszczepiony tłuszcz przyjmuje się w 100 procentach, u innych w 60. W takich przypadkach możliwe jest jego ponowne uzupełnienie za pomocą materiału pobranego w czasie pierwszego zabiegu (nadmiar po zamrożeniu przechowuj się  do ewentualnego ponownego użycia). 

Choć część przeszczepionej tkanki z czasem się wchłonie, to krągłymi pośladkami można cieszyć się przez długie lata. Oczywiście pod warunkiem, że ich szczęśliwy właściciel będzie o nie dbał, a także o swoje zdrowie, kondycję i dietę (wahania wagi mogą zniwelować rezultaty zabiegu, a np. palenie tytoniu powoduje szybszą reabsorbcję tłuszczu).

Jeżeli masz więcej pytań dotyczących liftingu pośladków, skontaktuj się z naszą kliniką i umów na konsultację ze specjalistą.